Kolonya virüsleri öldürür mü? Kolonya corona virüse karşı etkili mi?

 

Kolonya, mikropları öldürme özelliğinden dolayı corona virüse karşı ilk alınan önlemlerden biri haline geldi. Peki kolonya koronavirüse karşı etkili mi? 80 derece kolonya coronayı önler mi?

kolonya bozulur mu

80 derece kolonya nedir?

Öncelikle 80 derece kolonya nedir onu anlayalım. Kolonyanın derecesi içindeki alkol oranını belirtir. 80 derece kolonya, yüzde seksen civarı alkol oranına sahip anlamına gelir.

Kolonya virüsleri öldürür mü?

Yüksek derecede alkol virüsleri öldürür. Özellikle 70-80 derece kolonyalar coronaya karşı son derece etkilidir. Virüsün zarfı yüksek seviyede alkola dayanamaz ve virüs işlevsiz hale gelir.

Kolonya corona virüse karşı etkili mi?

Coronavirus için de durum aynı. Kolonya coronaya karşı etkili bir silah. Hatta hastanelerde kullanılan el dezenfektanları kadar etkili diyebiliriz.

Dikkat: Kolonya bozulmuş ise virüslere karşı işe yaramayacaktır! Evinizde daha önceden aldığınız bir kolonya var ise bu yazımızı okuyun: Kolonya bozulur mu?

  • Önemli not: Kolonya’ya ilişkin bilgileri, saygın medya kuruluşlarının makaleleri güvenilir web sitelerinin paylaşımlarından toplamaktayız. Her ne kadar bozulurmu.com verileri güvenilir kaynaklara sahip olsa da, uzman görüşünün yerine geçemez.
Kolonya virüsleri öldürür mü? Kolonya corona virüse karşı etkili mi?
Summary
Kolonya virüsleri öldürür mü? Kolonya corona virüse karşı etkili mi? 🧴
Article Name
Kolonya virüsleri öldürür mü? Kolonya corona virüse karşı etkili mi? 🧴
Description
Kolonya virüsleri öldürür mü? Kolonya corona virüse karşı etkili mi? 80 derece kolonya nedir? Dikkat: Kolonya bozulmuş ise virüslere karşı işe yaramayacaktır!
Author
Publisher Name
bozulurmu.com
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön